Miercuri, 10 octombrie, a avut loc festivitatea de decernare a diplomelor Deutsches Sprachdiplom I obținute de 49 elevi ai CNPR în sesiunea martie 2018. Diplomele au fost înmânate de dna. Saskia Schmidt, directorul Serviciului Cultural din cadrul Ambasadei Republicii Federale Germania la București și dl. Fabrice Liesegang, consilier de specialitate în Ambasada Germaniei, pentru România și Republica Moldova. La festivitate au participat și profesorii catedrei de limba germană a colegiului, sub îndrumarea cărora elevii noștri au obținut aceste rezultate frumoase: prof. dr. Anca Zaharia, prof. Ramona Greciuc, prof. dr. Frank Steffen și prof. dr. Mihai Crudu. Un grup de elevi ai clasei a VII-a au prezentat un scurt moment artistic, realizat sub coordonarea Paulinei Kremnitz care activează ca voluntar în colegiul nostru în acest an școlar.

Galerie foto DSD I 2018.rar
CNPR Suceava